Noc Bibliotek w Bibliotece w Ratuszu

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Elsnera w Grodkowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Grodków, wraz z opiekunami lub rodzicami, na wydarzenie pn. „Noc Bibliotek”, które odbędzie się w naszej bibliotece dnia 7 października 2023r. w godzinach od 17.00. do 21.00. Tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek jest „Absurd nie czytać”. W związku z organizowanym przez bibliotekę wydarzeniem przygotowaliśmy szereg działań i niespodzianek. Plan Nocy Bibliotek kształtuje się następująco:

17.00.  – powitanie, oprowadzenie po bibliotece (omówienie działów i księgozbioru), rozgrzewka z książką (ćwiczenia fizyczne z książką w ręku), podział na grupy.

18.00.-19.00. – spotkanie z Jackiem Łapińskim - warsztaty czytelnicze dla dzieci.

19.00.-20.30. – zajęcia w grupach: biblioteczne podchody, literackie puzzle, baśniowe pudełko, literackie kostki.

19.00.-20.00. – spotkanie z Jackiem Łapińskim - warsztaty czytelnicze dla dorosłych.

20.30.-21.00. – zakończenie, wręczenie dyplomów, podziękowań, upominków.

Przez cały czas trwania wydarzeń dla wszystkich osób odwiedzających bibliotekę udostępniona będzie aktualnie prezentowana w Dziale Edukacji Regionalnej wystawa pt. "Harcerstwo".

Wszystkie dzieci od 10 roku życia, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy na Noc Bibliotek do naszej siedziby!