Styczeń w bibliotece

04.01.2023

W holu naszej biblioteki swoimi pracami chwaliły się maluchy z Niepublicznego Przedszkola "PUCHATEK".

10.01.2023

Warunki atmosferyczne nie były dziś najlepsze, ale w żaden sposób nie przeszkodziły w zwiedzaniu miasta uczniom z PSP nr 3 w Grodkowie (Oddział Przygotowawczy oraz grupa "Odkrywcy 5"). Zagadki i ciekawostki z przygotowanej przez nas mapki "Zagadkowy Grodków" oraz wysiłek intelektualny, sprawiły, że wszystkim było bardzo ciepło. Dziękuję za wspólny edukacyjny spacer i do zobaczenia!

16.01.2023

Projekt „Mała książka - wielki człowiek“ cieszy się dużym powodzeniem w Przedszkolu Publicznym w Kopicach. Przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę z książką w filii bibliotecznej znajdującej się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kopicach.

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

W tym dniu przedszkolaki z grup: "Biedroneczki", "Jagódki" i "Krasnoludki" z PP nr 2 w Grodkowie zapoznały się z historią powstania książki o "Misiu o bardzo małym rozumku", oraz wysłuchały opowieści o przygodach Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

20.01.2023

Za nami wernisaż wystawy Bartłomieja Warowy - Drgania. Serdecznie dziękujemy za przybycie i dyskusje na sali podczas oglądania prac. Wystawa będzie dostępna do połowy marca, zapraszamy w godzinach otwarcia Działu Edukacji Regionalnej.

24.01.2023

Druga wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie. Mieszkańcy wysłuchali bajki "Dziad i baba" Józefa Ignacego Krasickiego, rozmawialiśmy też o ulubionych książkach. Jest już pomysł na lekturę na następne spotkanie. Do zobaczenia w lutym.

Odwiedziny maluchów z Publicznego Przedszkola w filii bibliotecznej w Kopicach.

Pierwsze spotkanie SCRAPOWICZÓW za nami!

Scrapowicze to zaawansowana grupa ludzi tworzących piękne rzeczy w dziedzinie scrapbookingu. Grupa powstała, by zebrać osoby zajmujące się tą dziedziną jako swoim hobby, byśmy mogły wymieniać się doświadczeniami jak i mobilizować do dalszej pracy! Kolejne zajęcia są w planach, które mamy nadzieję, będą trwać i trwać i trwać!

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto tak jak my zajmuje się scrapbookingiem i chciałby dołączyć prosimy o kontakt z pracownikami Działu Edukacji Regionalnej - Martą Stopikowską i Ewą Eliasz - Kożuch lub instruktorem Ośrodka Kultury i Rekreacji - Ewą Kałuzińską.