Panel ułatwień dostępu
Kontrast
Powiększanie tekstu
Odstępy między tekstem

Kwiecień w bibliotece

3 kwietnia

 

zdjęcie

 

Dziękujemy klasie 3a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Grodkowie za wspólne zajęcia w ramach zwiedzania wystawy "Handel, rzemiosło i przemysł dawnego Grodkowa".


4 kwietnia

 

zdjęcie 


Jakie pierwsze oznaki wiosny odkrył "Samochodzik Franek" i co go zachwyciło, gdy wybrał się na spacer mogły usłyszeć podczas zajęć bibliotecznych przedszkolaki z grupy "Wesołe nutki" z PP nr 2 w Grodkowie.


 5 kwietnia

 

zdjęcie

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada 2 kwietnia. W tym właśnie dniu urodził się Hans Christian Andersen, znany duński baśniopisarz. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy posłuchały krótkiej opowieści o dzieciństwie pisarza z książki Wioletty Piaseckiej pt. „Andersen. W poszukiwaniu szczęścia”, a także baśni pt.„Calineczka”. Na zakończenie kolorowały ilustracje do znanych książek autora.


5 kwietnia

 

zdjęcie 


5 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedszkolaki z grupy Misie i Sówki z PP nr 2 w Grodkowie wysłuchały książki Liliany Bardijewskiej „Moje – nie moje”. Bajka dla najmłodszych o tym, że pozory mylą, a prawdziwe piękno i dobro kryją się niekiedy pod bardzo niepozorną postacią. Oto na leśnej polanie pojawia się tajemnicze jajko. Jest piękne, kolorowe i budzi zachwyt wszystkich mieszkańców lasu. Każdy chce być… jego rodzicem – i ptak, i żółw, i mrówka, i krokodyl. Skłóconych mieszkańców lasu godzi mądry kangur. – Wychowajmy je wszyscy razem – powiada. Zwierzęta kolejno podejmują opiekę nad kwiecistym jajkiem. Aż nadchodzi dzień, kiedy z jajka wykluwa się pisklę – brzydkie, niepozorne, wystraszone. – To nie moje – kolejno odwracają się od niego przyszywani ojcowie. Wszyscy oprócz jednego, mądrego kangura. Wychowany w jego kieszeni niepozorny pisklak okaże się wspaniałym śpiewakiem, którego koncertów będzie słuchał cały las.

"Moje - nie moje" jest wpisane na Złotą Listę książek polecanych przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom"


5 kwietnia

 

zdjęcie 


Dziękujemy serdecznie za przybycie na otwarcie wystawy "Handel, rzemiosło i przemysł dawnego Grodkowa".


8 kwietnia

 

zdjęcie 


8 kwietnia br. przedszkolaki z grupy „Biedronki” z PP nr 2 w Grodkowie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchały kolejnych już przygód Gucia, bohatera książki Małgorzaty Kur pt. „Gucio na tropie świnki morskiej”.


9 kwietnia

 

zdjęcie

 

Dziękujemy seniorom za odwiedziny w naszym Dziale Edukacji Regionalnej.


10 kwietnia

 

zdjęcie

 

10 kwietnia br. przedszkolaki z grupy Kotki, Stokrotki i Wiewiórki z PP nr 2 w Grodkowie wysłuchały opowiadania pt. "Znajdki-zguby" z książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek i przyjaciele"


10 kwietnia

 

zdjęcie

 

Dziękujemy klasie 1 b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Grodkowie za odwiedziny w naszym dziale!


10 kwietnia


zdjęcie 

 

10 kwietnia br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie gościła autorkę powieści fantastycznych i kryminalnych Panią Annę Kańtoch. Laureatkę wielu nagród, a w szczególności Nagrody Wielkiego Kalibru za „Wiosnę zaginionych” oraz pięciokrotkną laureatkę Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pisarka podczas spotkania opowiadała o tym, jak w jej przypadku wygląda proces twórczy, jak konstruuje intrygi kryminalne oraz co jest dla niej motywacją do zaglądania w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Anna Kańtoch mówiła o tym, skąd czerpie inspiracje do pisania książek. Jedną z nich była historia tajemniczej śmierci rodziny Kaszniców na szlaku górskim w 1925 r., której przyczyn nie wyjaśniono do dnia dzisiejszego.

Serdecznie dziękujemy Annie Kańtoch za odwiedziny w naszej Bibliotece, a Wam nasi Drodzy Czytelnicy za przybycie na to spotkanie!!!


11 kwietnia

 

zdjęcie

 

Każde wydarzenie wykorzystujemy do promocji naszych zbiorów. Dzisiaj nauczyciele, pedagodzy spotkali się u nas na warsztatach pt. „Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z dzieckiem w spektrum autyzmu” organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodkowie.


11 kwietnia

 

zdjęcie

 

Wiosna rozgościła się u nas wspaniale. 11 kwietnia br. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek” w Grodkowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych o tematyce wiosennej. Wysłuchały opowiadania „Wiosna” z serii o samochodziku Franku. Następnie rozmawialiśmy o pierwszych jej zwiastunach, jak zmienia się przyroda tą porą roku. Do utworu Edwarda Griega „Poranek” dzieci zatańczyły jak kołysane na wietrze wiosenne kwiaty. Na zakończenie naszego spotkania kolorowały wiosenne kolorowanki.


12 kwietnia

 

zdjęcie 


Klasa 3a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie przybyła dzisiaj do Działu Edukacji Regionalnej by uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych, których tematem były motyle i ćmy. Pani Małgorzata z ACOTO Pracownia Ciekawości, Nauki i Zabawy opowiedziała o tym jak żyją owady, jak są zbudowane i do czego służy im konkretne ubarwienie. Podczas zajęć dzieciaki mogły aktywnie uczestniczyć w zdobywaniu wiedzy dzięki pięknym pomocom naukowym a na koniec mogły stworzyć własną wersję motyla.

Warsztaty realizowane są z projektu Stowarzyszenie Brzesko-Oławska Wieś Historyczna.


12 kwietnia

 

zdjęcie 


5a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Grodkowie także miała okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Panią Małgorzatę z ACOTO Pracownia Ciekawości, Nauki i Zabawy. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą zabawę podczas nauki! Mamy nadzieję, że podobało się Wam tak samo jak nam.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Brzesko-Oławska Wieś Historyczna.


 15 kwietnia

 

zdjęcie 


3b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Grodkowie odwiedziła nasz Dział by dowiedzieć się co nie co informacji na temat "Handlu, rzemiosła i przemysłu dawnego Grodkowa". Dziękujemy za wspólne zajęcia i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!


16 kwietnia

 

zdjęcie 


We wtorek, 16 kwietnia, mieliśmy przyjemność wysłuchać ciekawego wykładu pt. „Podstawy aromaterapii”. Spotkanie prowadziła Pani Natalia Gaweł - biotechnolog, miłośniczka olejków eterycznych, preferująca naturalny, zdrowy styl życia. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym są olejki eteryczne, jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze, jakie mają właściwości i możliwości zastosowania odpowiednio do wieku i potrzeb. W trakcie swobodnej rozmowy była też okazja do poznania naturalnych aromatów kadzidłowca, ylang-ylang, mięty pieprzowej, pomarańczy, bergamoty i innych. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność i aktywny udział. Oczywiście planujemy dla Was warsztaty z aromaterapii, dlatego osoby zainteresowane tematem prosimy o kontakt telefoniczny, tel. 77 415 54 28


17 kwietnia

 

zdjęcie 


Dziękujemy klasie 4a z Publicznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie za wspólne zajęcia!


19 kwietnia

 

zdjęcie 


Dziękujemy klasie 7b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie za wspólne zajęcia w Dziale Edukacji Regionalnej.


22 kwietnia

Pragniemy Was wszystkich poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Elsnera w Grodkowie otrzymała dofinansowanie w ramach programu Partnerstwo dla Książki, podczas którego, do końca października br., zrealizuje zadanie „Różnimy się skrzydłami – bajka terapeutyczna jako innowacyjne narzędzie wspomagające pracę z czytelnikiem”.

Zadanie zakłada zaproszenie dzieci, młodzieży i seniorów na warsztaty biblioterapeutyczne (6 grup, 130 osób). Poprzez zaproszenie uczestników z terenów miejskich i wiejskich projekt ma niwelować bariery (ekonomiczne, społeczne, wiekowe, edukacyjne). Ma również za zadanie integrować. Spotkania mają zachęcić do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać bibliotekę jako miejsce przyjazne, wspierające, a literatura ma szansę przestać być w ich opinii niedostępną. Uczestnicy zadania będą pozyskani poprzez partnerstwo z czterema szkołami podstawowymi: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodkowie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kopicach oraz z dwoma klubami seniora: Klub Seniora „Senior +” i Klub Seniora „Teraz My”.

W ramach projektu Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Elsnera w Grodkowie zorganizuje:

• warsztaty biblioterapeutyczne dla dzieci (do 12) lat,

• warsztaty biblioterapeutyczne dla młodzieży (13-18) lat,

• warsztaty biblioterapeutyczne dla seniorów.

 

zdjęcie


 24 kwietnia

 

zdjęcie


Uczniowie klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece - filia w Kolnicy. W trakcie zajęć dzieci utrwaliły sobie pojęcie „biblioteka”, a następnie wspólnie rozmawialiśmy o zasadach korzystania z jej zbiorów, układzie na półkach i ulubionych książkach. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się również z księgozbiorem i nowościami na regałach. Szczególną uwagę zwrócili na księgozbiór podręczny. Poznali różne rodzaje słowników i encyklopedii, a w grupach rozwiązywali zadania, korzystając właśnie z tego typu wydawnictw.


 25 kwietnia

 

zdjęcie

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia, to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. 24 kwietnia przedszkolaki z grupy Wesołe Nutki z PP nr 2 w Grodkowie, poznały twórczość słynnego baśniopisarza oraz wysłuchały baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”


25 kwietnia

 

zdjęcie 


Dziękujemy klasie 3a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie za odwiedzenie naszego Działu i wysłuchaniu ciekawostek na temat handlu, rzemiosła i przemysłu dawnego Grodkowa!


26 kwietnia

 

zdjęcie


Dziękujemy I klasie LO z ZSP w Grodkowie za wspólne zajęcia w Dziale Edukacji Regionalnej.


26 kwietnia

 

zdjęcie

 

„Cała Polska czyta dzieciom” – i my też ! Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy poznały Antka i Amelkę, bohaterów książki Renaty Piątkowskiej pt. „Małe przygody Antka i Amelki”. To pierwsze spotkanie z tytułowym rodzeństwem, następne już niebawem…


29 kwietnia

 

zdjęcie

 

Podczas kolejnej wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie mieszkańcy wysłuchali baśni Gustawa Morcinka "Jak górnik Bulandra diabła oszukał"


29 kwietnia

 

zdjęcie

 

A oto prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy.


29 kwietnia

 

zdjęcie

 

Dziękujemy klasie 1b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie za wzięcie udziału w zajęciach towarzyszących wystawie "Handel, rzemiosło i przemysł dawnego Grodkowa".

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.